2
    Monika JAHODOVÁ

Židenice otočily souboj nováčků, Chodov dominoval v Liberci

Oslavný moment židenických florbalistek | foto: Florbal Židenice

Úvodní kolo Extraligy žen pokračovalo sobotními zápasy. Z jihomoravského derby, v němž se představili nováčci soutěže, nakonec braly po obratu vítězství Židenice nad Znojmem. Sezona začala také v Liberci, kde dosáhly drtivého úspěchu florbalistky Chodova.

K1 Florbal Židenice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 (2:2, 3:1, 0:1)

V souboji jihomoravských rivalů se dvakrát dostalo do vedení Znojmo. Jednou se trefila i Eva Smutná, jež dříve v Židenicích působila, nicméně ani to nestačilo na vedení po první třetině. Brňanky pokaždé odpověděly a po dvaceti minutách držely nerozhodný stav. Prostřední část ale Židenicím vyšla o poznání lépe – po znojemském gólu obrátily až na 5:3.

Znojemské hráčky sice ztrácely, z utkání však ještě udělaly drama kontaktní brankou. Židenice přesto náskok již nepustily a vstoupily do nového ročníku třemi body. Ve statistikách vyčnívala dvougólová Petra Bílá.

Branky: 5. K. Jahodová, 12. Bílá, 27. Bílá, 35. Ponížilová, 37. Janečková – 4. Pelánová, 8. E. Smutná, 23. Nečasová, 45. Bartušková. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 116. Zásahy brankářek: Anna Kratochvílová 10 – Veronika Šplíchalová 26. MATCH CENTER | OHLASY TRENÉR DOMÁCÍ | OHLASY TRENÉRKA HOSTÉ

Crazy girls FBC Liberec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:14 (1:8, 0:3, 1:3)

Chodov s přehledem zvládl střetnutí v Liberci, kde si vytvořil bezpečný náskok už v první třetině. Hattrick zaznamenala Lucie Baldreichová, jíž bodově doplňovaly Eliška Chudá (2+2), Kateřina Kovaříková (2+1) či Andrea Břeská (1+2). Za Severočešky aspoň korigovaly skóre Karolína Nováková a Monika Žapková.

Branky: 8. Nováková, 56. Žapková – 4. Baldreichová, 6. Vejvodová, 7. Havlíčková, 8. Baldreichová, 13. Břeská, 14. Kovaříková, 16. Skalíková, 16. Baldreichová, 23. Vávrová, 27. Vávrová, 46. Kovaříková, 55. Jirásková, 56. Chudá, 56. Chudá. Rozhodčí: Beranová – Kropáček. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 85. Zásahy brankářek: Fryčová 9, Hánová 28 – Bačková 12. MATCH CENTER | OHLASY 1 | OHLASY 2