2

3

3.

Česko - Finsko 4:5pn
branky: 7. Matěj Jendrišák, 26. Filip Langer, 58. Marek Beneš, 60. Ondřej Němeček - 2. Waltteri Vesterinen, 2. Oskari Heikkilä, 10. Markus Salmi, 44. Sami Johansson; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 122; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 21 - Oskari Fälden 17; po třetinách: 1:3, 1:0, 2:1
3 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko hráč #25 Markus Salmi a vstřelil gól.
3 Nájezd na branku provedl z družstva Česko hráč #29 Filip Langer a vstřelil gól.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko hráč #73 Justus Kainulainen a vstřelil gól.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Česko hráč #28 Matěj Jendrišák a vstřelil gól.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko hráč #70 Joona Rantala a vstřelil gól.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Česko hráč #11 Marek Beneš , ale gól nevstřelil.
60:00 Zahájena trestná střílení
60:00 Češi to nakonec zvládli a při hře v šesti se dvěma bleskovými brankami dostali na stav 4:4. Následují samostatné nájezdy.
60:00 Střely ve 3. části: 6:4
59:23 GÓL Česko! 4:4
Branku družstva Česko vstřelil #17 Ondřej Němeček, asistoval #29 Filip Langer (4:4)
59:09 Míček se nyní stává velmi horkým zbožím a oba týmy do toho dávají všechno.
58:00 Tak tahle hra v šesti se národnímu týmu povedla na výbornou a ještě má dvě minuty na srovnání.
57:45 GÓL Česko! 3:4
Branku družstva Česko vstřelil #11 Marek Beneš, asistoval #13 Matěj Havlas (3:4)
57:40 Češi to zkoušejí s odkrytými zády.
57:20 Lukáš Bauer předvádí další výborný zákrok a pak si ještě vyšlápl na Astalu, který do něj necitlivě sekal.
56:26 Finové drží míček a už pomalu odpočítávají poslední minuty zápasu.
55:10 Česko stále naráží na pevnou finskou obranu a nyní muselo dokonce hatit další finský pokus.
53:56 Národní tým má sedm minut na to, aby alespoň dorovnal tento zápas.
52:40 Finská přesilovka pomalu končí a mnohem víc šancí měl paradoxně český tým.
51:26 Tokoš vybojoval balónek a svým pověstným backhandem prověřuje finského brankáře. Ten však chytá.
50:58 Vyloučen hráč #17 Ondřej Němeček družstva Česko na 2 minuty za bránění ve hře
50:27 Poprvé v zápase se bude vylučovat a po padesáti minutách tak zmiňovaná disciplinovanost končí.
49:50 Finský kapitán teď očekával, že bude pískán faul a získá tak míček, ale k tomu nedošlo a on se tak hodně zlobil.
49:08 Beneš i Langer byli v dobrých pozicích, oba ale byli zablokováni.
48:20 Další rozvážná finská rozehrávka končí nebezpečným pokusem na českou bránu.
47:13 Češi mají k dispozici rozehrávku z rohu, okamžitě u nich ale stojí srovnaní soupeři.
46:30 Finové byli ve slibné pozici, střelu si ale rozmysleli a raději hrají dozadu.
45:51 Němeček znovu hledá nějakou nahrávku, už si ale bude dávat velký pozor, kam míček pošle.
45:01 Přesně na tohle Finové čekali a národní tým to teď bude mít hodně hodně složité. Stojí před ním pětičlenná bílá barikáda.
43:24 Němeček to teď neudělal vůbec dobře, míček naservíroval Astalovi a jeho spoluhráč už měl jednoduchou pozici. Finsko vede 4:2.
43:23 GÓL Finsko! 2:4
Branku družstva Finsko vstřelil #77 Sami Johansson, asistoval #2 Aaro Astala (2:4)
42:59 Finové se hodně snaží udržet svůj útlý náskok a sebrat tak Čechům třetí vítězství na turnaji.
40:56 Beneš hledal Havlase na malém brankovišti, Finové ale tuhle kombinaci přečetli.
40:30 V tomto zápase se sice hraje tvrdě, zároveň ale také velmi disciplinovaně a zatím jsme tak neviděli žádné vyloučení.
40:10 Finové ovládli úvodní buly a startuje nám poslední část základní hrací doby.
40:00 Ve druhé třetině se Finové hodně zatáhli a národnímu týmu se díky skvělému Bauerovi podařilo dostat na kontaktní rozdíl 2:3.
40:00 Střely ve 2. části: 5:10
39:50 Poslední český pokus hodně vystrašil finského brankáře, neboť jej odrazil za svá záda a chvíli nevěděl, kde skončil.
38:59 Druhá třetina se překlenula do své poslední minuty a oba celky stále hrají velmi opatrně.
38:30 Havlas vybojoval standartku v útočném rohu.
37:15 Finové se snažili využít rychlého brejku, proti ale znovu stojí Bauer.
36:10 Hanák ve velmi dobré pozici přestřeluje bránu.
35:36 Národní tým to má v postupu k finské bráně hodně těžké, neboť je jeho soupeř skvěle a pevně zformován v obraně.
34:33 Beneš se tlačil do zakončení, počíhali si na něj ale dva Finové a jeho akce tak skončila.
33:59 Zblokovaný finský pokus hru přesouvá k Bauerově brance.
33:35 Finové očividně nechtějí ztratit svůj vypracovaný náskok a hrají tak hodně opatrně.
32:10 Buly v útočném rohu ovládl Jendrišák a Češi tak zůstavají v útoku.
31:45 U míčku jsou nyní pro změnu Finové, ani oni ale daleko nedošli.
30:14 Další Bauerův dlouhý výhoz končí obrovskou českou šancí. Gól z ní ale není.
29:20 Hra se znovu trochu uklidnila a Češi hledají cestu do útočného pásma.
28:10 Langer v dalším útoku hledal Punčocháře, ten se ale ze vzduchu netrefil.
27:35 Finové se hodně snaží navrátit svůj dvoubrankový náskok.
25:50 Lukáš Bauer se nyní prosazuje také jako platný hráč v poli, neboť míček předal Filipu Langerovi a ten se svým pokusem nemýlil. Je sníženo.
25:45 GÓL Česko! 2:3
Branku družstva Česko vstřelil #29 Filip Langer, asistoval #74 Lukáš Bauer (2:3)
25:20 Nepřesný český pokus vyhání národní tým z útočného pásma.
24:24 Český brankář dnes bude s největší pravděpodobností deptat také finské útočníky. Nyní znovu hatí obrovskou šanci.
23:35 Další finská akce končí se štěstím mimo českou klec.
22:59 Slibná šance se teď naskytla také na druhé straně, ale Češi při zakončení faulují.
21:30 Lukáš Bauer předvádí další fenomenální zákrok a tygřím skokem hatí jednoznačnou finskou akci dvou na nulu.
20:25 Finové zahajují druhou třetinu stejně, jako ukončili tu první - tedy s míčkem na svých holích.
20:00 Česku se start utkání s Finskem vůbec nepovedl a kvůli tomu nyní ztrácí dvě branky. Naději národnímu týmu vystřelil alespoň sedmdesátý reprezentační gól Matěje Jendrišáka.
20:00 Střely v 1. části: 7:8
19:50 Poslední finský brejk zastaven a třetina tak končí.
18:53 Probíhá poslední minuta první třetiny a na míčku jsou stále finští obránci.
17:40 Národní tým se stále nemůže dostat k míčku. Finové v poklidu kontrolují hru.
16:10 Astala přestřeluje v další jednoznačné šanci.
15:40 Finských pokusů přibývá, naopak Češi ve střelbě zaostávají.
15:10 Finsko teď bylo v jednoznačné gólové šanci, úplně osamocený Salmi ale netrefil míček dobře.
13:50 Tokoš zkouší pozornost finského brankáře svižnou střelou.
13:45 Ráz utkání se v posledních minutách překlonil znovu na stranu Finska, které již delší dobu kryje míček.
12:59 Dobrý pokus na druhé straně kryje také finský brankář.
11:10 Bauer teď čelil samostatnému úniku soupeře, svým postojem jej ale vytlačil až k boční tyči a nebezpečí tak zažehnal.
10:40 Halou se nese dlouhý hvizd. Po ostrém souboji Tokoše a jednoho finského útočníka následuje pouze buly.
09:51 Tak tohle si čeští obránci vůbec nepohlídali a Finové dovezli míček do úplně prázdné brány krásným ťukesem.
09:50 GÓL Finsko! 1:3
Branku družstva Finsko vstřelil #25 Markus Salmi, asistoval #44 Mikko Laakso (1:3)
09:02 Filip Forman byl ve velké šanci, ale finský gólman jej dobře vychytal.
08:59 Češi dobře zastavují rychlou kombinaci soupeře, stále se ale musí bránit.
07:56 Bauer byl nyní v těžké pozici, těsně před ním tečoval míček jeden z finských útočníků, ale nakonec z toho byl jen nepřesný pokus.
07:36 Národní tým je nyní plný energie a rázem diktuje hru on.
06:25 První branku si konečně připisují také Češi, za které skóruje Matěj Jendrišák. Tomu pozici nachystal Besta a zkušený český forvard se nemýlil.
06:15 GÓL Česko! 1:2
Branku družstva Česko vstřelil #28 Matěj Jendrišák, asistoval #18 Jiří Besta (1:2)
05:21 Finové se po úvodním tlaku nyní trochu stahují a ke kombinaci se tak dostávají také čeští hráči.
04:50 Další finský pokus, který tentokrát končí na českém bloku.
03:59 Trio Tokoš-Besta-Punčochář vytvořilo první českou útočnou akci, ale k přesnému zakončení bohužel nedošlo.
03:20 Bauer si připisuje první ostrý zákrok a hned si musel poradit i s těžkou dorážkou.
02:59 U míčku jsou stále finští hráči a Česko tak zatím pouze brání.
02:01 Začátek tohohle duelu se Čechům nedaří podobně jako ten pro Švédsku a doufejme, že se stejně jako v pátek i dnes vzchopí.
01:59 GÓL Finsko! 0:2
Branku družstva Finsko vstřelil #24 Oskari Heikkilä, asistoval #25 Markus Salmi (0:2)
01:26 Národní tým se snaží najít odpověď na rychlou vedoucí branku Finska, ale místo toho znovu inkasuje.
01:23 GÓL Finsko! 0:1
Branku družstva Finsko vstřelil #90 Waltteri Vesterinen, asistoval #72 Tiitus Salokangas (0:1)
01:08 Finové se dostali do první útočné akce a již ve druhé minutě posouvá Finsko do vedení táhlou střelou Waltteri Vesterinen.
00:13 Úvodní buly vyhráli florbalisté Česka a už zakládají první útok.
00:00 Oba týmy už jsou na hrací ploše a zápas za malou chvíli začne. Češi dnes nastupují v červených dresech, Finové v bílých.