2

3

3.

Češi ovládli EFT! Proti Finsku však padli v nájezdech

Reprezentace mužů ovládla turnaj EFT v Malmö | foto: Per Wiklund/Svensk Innebandy

Mužská reprezentace uzavřela EFT 2023 napínavým soubojem s Finskem a potřetí v historii tak celý podnik ovládla. Vůbec poprvé se navíc stalo, že by na jednom turnaji triumfovaly oba české výběry.

Národnímu týmu se proti Finsku vůbec nepovedl vstup do zápasu a již ve druhé minutě tak na světelné tabuli svítila jeho dvoubranková ztráta. Zpátky do hry Čechy dostal sedmdesátý reprezentační gól Matěje Jendrišáka v sedmé minutě, Finové se ale záhy znovu vrátili do pohodlného vedení a diktovali tak hru.

Ve druhé třetině se znovu předvedl jako jednoznačná podpora český brankář Lukáš Bauer, který nejen, že svými zákroky hatil jednu finskou šanci za druhou, ale ještě asistoval u kontaktního gólu Filipa Langera. Ani jeho výkon ale Česku nestačil, neboť Finsko ve 44. minutě poslal do vedení 4:2 Sami Johansson a pak se za půlící čárou postavila pevná bílá zeď.

Naděje vysvitla až v 58. minutě, kdy se při hře v šesti prosadil Marek Beneš a snížil tak ztrátu českého týmu na pouhou branku. O pár vteřin později na něj navíc navázal také Ondřej Němeček a Česko tak duel dovedlo až do samostatných nájezdů. V těch pak sice prohrálo, to ale nic nezměnilo na tom, že potřetí v historii ovládlo turnaj Euro Floorball Tour ziskem prvního místa v tabulce.

"Potřetí na turnaji se nám nepovedl začátek zápasu. Je to něco, co musíme do příští herní akce odstranit. Stejně tak se nám po prvním povedeném zápase nepodařilo udržet stejně vysoký standard ve všech třech zápasech, což je na této úrovni potřeba. Co nám naopak vycházelo, byly speciální situace. Hra šest na pět, oslabení a v předchozích zápasech i přesilovky. Na tom můžeme do budoucna stavět," zhodnotil nejen duel s Finy, ale i celý turnaj Euro Floorball Tour trenér Jaroslav Berka.

Česko - Finsko 4:5sn (1:3, 1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 7. Jendrišák, 26. Langer, 58. Beneš, 60. Němeček - 2. Vesterinen, 2. Heikkilä, 10. Salmi, 44. Johansson. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 18 - Oskari Fälden 14. | MATCH CENTER | Český florbal TV