5:4
    (Hanzlíková)

Vítkovice otočily derby! Praha patří Chodovu

Adéla Bočanová (Bohemians) a Emilie Skalíková (Chdov) na buly | foto: FbŠ Bohemians

Středeční státní svátek nabídl kompletní čtvrté kolo Extraligy žen, ve kterém došlo i na dvě derby. V tom prvním Chodov uspěl na půdě Bohemians a zůstává tak neporažen. Stoprocentní jsou nadále i Vítkovice, které zvrátily dvougólovou ztrátu s Ostravou. První letošní výhru naopak slaví Liberec. Radují se i Střešovice, Start a Bulldogs Brno.

Pražský šlágr začaly lépe Klokanky, jenže Chodov ještě v první třetině otočil skóre a v té druhé odpověděl na vyrovnání soupeře hned dvěma góly. Bohemka sice ještě před další přestávkou snížila, jenže závěrečné dějství už opanovaly úřadující vicemistryně, které si pětigólovou smrští došly pro výhru 9:4.

Pro vývoj utkání v Jičíně byla klíčová druhá třetina, v níž si Buldočky vypracovaly třígólový náskok. Domácí se sice v poslední části snažily vykřesat naději na zvrat, brněnské družstvo už se ale o tři body připravit nenechalo. Roli favoritek poté potvrdily Střešovice, které vyhrály 6:0 v Olomouci.

Ostravské derby vycházelo nejdříve lépe pro FBC, jenže Vítkovice ještě na konci první třetiny snížily a v 33. minutě vyrovnaly. Do třetí periody se tak šlo za nerozhodného stavu a Rytířky úspěšně dokonaly obrat na 4:2. Domácí florbalistky se sice v závěru ještě dostaly na dostřel, inkasovaly ale při hře bez brankářky a padly 3:5.

Pod Ještědem si první výhru po návratu do nejvyšší soutěže připsal Liberec, který nastřílel pět branek Panterkám. Pražský celek ve třetí třetině už jen upravil skóre na konečných 2:5 z pohledu hostů. Bod za prohru v prodloužení si z hlavního města odváží Mladá Boleslav, která se Startem třikrát srovnala krok. V nastaveném čase však o vítězství Tigers rozhodla Poláková, která tak završila hattrick.

Zápasy 4. kola extraligy žen
FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:9 (1:2, 2:2, 1:5)

Branky: 11. Mezerová, 22. Pálková, 40. Urbanová, 58. Havlová - 13. Belicová, 19. E. Skalíková, 22. Janatková, 35. Saffertová, 42. Jirásková, 43. Bohumínská, 44. Břeská, 53. Břeská, 59. S. Skalíková. Rozhodčí: Patera - Staňková. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 150. Zásahy brankářek: Franková 37 - Christianová 19. ONLINESESTŘIHOHLASY

Finance Novák FBK Jičín - Bulldogs Brno 6:9 (2:3, 1:3, 3:3)

Branky: 6. Bachmaierová, 12. Smetáková, 22. Smetáková, 47. Bachmaierová, 57. Žůrková, 60. Kleinová - 1. Žáková, 11. Stuchlíková, 18. Pešková, 25. Brucháčková, 30. Stuchlíková, 33. Bolfová, 50. Machálková, 50. Bolfová, 58. Brucháčková. Rozhodčí: Brejcha - Herman. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 150. ​Zásahy brankářek: Velzelová 28 - Prátová 17. ONLINEVIDEO | OHLASY

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 0:6 (0:2, 0:0, 0:4)

Branky: 12. Kabelková, 15. Lovíšková, 44. Korbelářová, 48. Mechlová, 55. Želízková, 60. Krýslová. Rozhodčí: Fuciman - Urbánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 196. Zásahy brankářek: Dlouhá 24 - Šolleová 15. ONLINEVIDEO

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Branky: 10. Káčová, 13. Pudišová, 56. Mlejnková - 20. Seevaldová, 33. Staňková, 50. Maroszová, 52. Kubečková, 60. Buczek. Rozhodčí: Gavlas - Petřík. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváků: 261. Zásahy brankářek: Tomšová 16 - Příleská 13. ONLINEVIDEO

Crazy girls FBC Liberec - Panthers Praha 2:5 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky: 14. Foffová, 31. Pabiánová, 32. Žbánková, 34. Voříšková, 46. Voříšková - 49. Šindelářová, 57. Faťunová. Rozhodčí: L. Ležák - M. Ležák. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváků: 102. Zásahy brankářek: Malkusová 20, Dlouhá 1 - Antalová 33. ONLINEVIDEO

FAT PIPE Tigers Start98 - MITEL Florbalová akademie MB 5:4pp (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)

Branky: 15. Poláková, 28. Kovaříková, 49. Poláková, 51. Pěnkavová, 62. Poláková - 30. Bauerová, 35. Machačová, 49. Lytorova, 58. Zittová. Rozhodčí: Knap - Kolář. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 93. Zásahy brankářek: Galušková 17 - Topolová 11, Šimonová 5. ONLINEVIDEO