Lucie KRÝSLOVÁ
    (Hermannová)

Olomouc v prodloužení porazila Bohemku, Tatran rozdrtil Třinec

Výhra Olomouce v utkání EŽ | foto: FBS Olomouc

Extraliga žen v neděli odehrála dvě utkání. Nejprve Bohemians vyzvaly Olomouc, následně pak Třinec poměřil síly s Tatranem.

FbŠ Bohemians - FBS Olomouc 4:5p (1:0, 1:2, 2:2, 0:1)

Zápas mezi Bohemians a Olomoucí byl od začátku velmi vyrovnaný a plný ostrých soubojů. Hned v první třetině tak došlo na tři vyloučení a spoustu střeleckých pokusů. První úspěšný ale byl až ten 19 vteřin před úvodní sirénou, kterým Natálie Bartošová poslala klokanky do vedení. Olomouc se do utkání vrátila až v polovině základní hrací doby, kdy za ní dvěma góly z totožného místa srovnala Lucie Cholinská. Bohemians se v zápase dostaly ještě jednou do dvoubrankového vedení, hostující celek ale vzápětí srovnal a utkání tak dospělo za stavu 4:4 až do prodloužení. To ale trvalo pouhé dvě minuty, neboť se po dobré teči prosadila Zuzana Kuchařová a vystřelila tak Olomouci druhý bod.

Branky: 20. Bartošová, 26. Procházková, 44. Veselá, 47. Procházková - 34. Cholinská, 36. Cholinská, 48.  Reimerová, 48. Vaculová, 62. Kuchařová. Rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 71. Zásahy brankářek: Eliška Svrčková 15 - Hana Kuchařová 9. | MATCH CENTER | OHLASY

PSN Tatran Střešovice - FBC Intevo Třinec 12:2 (3:1, 4:0, 5:1)

Třinec proti favoritovi zápasu nastoupil odhodlaně a v osmé minutě se dostal do vedení trefou Venduly Podsedníkové. Střešovice ale ještě v první třetině vývoj otočily a rázem vedly 3:1. Svůj gólový apetit pak domácí florbalistky ve druhé třetině podpořily dalšími čtyřmi góly a utkání tak bylo zcela jednoznačné. Na výsledném skóre 12:2 pro domácí se podepsalo dohromady třináct střešovických florbalistek, naopak třinecký kádr se v zápase radoval pouze dvakrát.

Branky: 12. Vernerová, 15. Bláhová, 20. Bláhová, 23. Ježdíková, 29. Fuchsová, 30. Fialová, 31. Fuchsová, 45. Lovíšková, 48. Panešová, 49. Fuchsová, 54. Vaníčková, 59. Krýslová - 8. Podsedníková, 43. Zoubková. Rozhodčí: Jan Chuděj - Patrik Trejbal. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 22. Zásahy brankářek: Eliška Drbalová 15 - Martina Szwanczarová 11, Simona Pytlíková 26. |  MATCH CENTER | OHLASY