Klára PORTEŠOVÁ
    (Podsedníková)

Židenice opět vítězí doma, porazily Třinec

Radost židenických florbalistek | foto: Florbal Židenice

Další souboj nováčků absolvovaly florbalistky Židenic. Tentokrát se utkaly s Třincem, který jim nadělal dost problémů především ve druhé třetině. Brňanky však situaci zvládly a po úspěchu z 1. kola Extraligy žen nad Znojmem slaví i podruhé.

K1 Florbal Židenice – FBC Intevo Třinec 6:4 (1:0, 2:3, 3:1)

Židenice měly raketový začátek, když se již v úvodní minutě střelecky prosadila Klára Jahodový. Na dlouhou dobu šlo však o jedinou branku domácích, které se zase rozstřílely až v prostředním dějství. Brňanky si následně vypracovaly náskok 3:1, Třinec ovšem zabojoval a před poslední třetinou platila remíza. Teprve v závěrečné pasáži Židenice definitivně rozhodly a zvládly i svůj druhý souboj nováčků po návratu do Extraligy žen.

Do statistik si rovnou dva góly zapsala Natálie Janečková. Bilanci 1+1 pak měly Monika a Klára Jahodovy, které doplnila se dvěma asistencemi Zuzana Žampachová. Za Třinec i přes porážku dala o sobě vědět Lucie Mišúnová díky dvěma trefám.

Branky: 1. K. Jahodová, 24. M. Jahodová, 33. Zimolová, 44. Janečková, 44. Marková, 59. Janečková – 29. Macigová, 33. Mišúnová, 38. Mišúnová, 60. Portešová. Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 242. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČKA DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČKA HOSTÉ