Jan NATOV
    (Beneš)

Boleslav předvedla skvělý obrat, Tatran se dál trápí

Hráči Mladé Boleslavi uspěli v souboji s Tatranem | foto: Tatran Střešovice

Elitní superligový program ve formě souboje mezi Tatranem a Mladou Boleslaví skončil vítězstvím hostů, kteří ve třetí třetině otočili skóre ve svůj prospěch a obrali tak Tatran o cenné body.

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)

Skóre superligového šlágru mezi Tatranem a Boleslaví otevřel domácí celek, a to již ve druhé minutě první třetiny díky povedené ráně Martina Mühlfaita. Boleslav však dorovnala a poté následovalo trestné střílení, které ale mladoboleslavský Delong neproměnil. Tatranu se pak podařilo díky střele Marka Beneše dostat znovu do vedení a celky tak do šatny odcházely za stavu 2:1.

Druhou periodu ze začátku ovládl Tatran, který navýšil díky Martinovi Šindelářovi s Benešem své vedení o další dva góly na 4:1. Boleslav se ale po timeoutu a pauze vynucené ošetřením gólmana Lukáše Bauera stihla vzpamatovat a trefami Jana Zoufalého a Jakuba Vařechy se jí podařilo náskok soupeře snížit opět na nejtěsnější rozdíl, který následně udržel Bauer, když zhatil trestné střílení Havlase.

Poslední část utkání pak Tatranu vůbec nevyšla podle plánu. Středočeši nejprve srovnali. Třetí nařízený nájezd v duelu precizně proměnil Jakub Bína. Velmi tvrdý a bojovný duel nakonec rozsekl necelé tři minuty před koncem nádhernou dělovkou Dominik Beneš, Domácí ještě zkusili hru v šesti, ale Bauerovu klec prakticky neohrozili, dalekonosným odpalem do prázdné brány navíc triumf pojistil Jan Natov.

Branky: 2. Mühlfait, 13. M. Beneš, 25. Šindelář, 29. M. Beneš – 5. Zakonov, 34. Zoufalý, 35. Vařecha, 49. Bína, 57. D. Beneš, 60. Natov. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 361. Zásahy brankářů: Jurco 19 – Bauer 16. | MATCH CENTER | OHLASY TATRAN | OHLASY BOLESLAV