Forma přišla v ideální čas, říká před bitvou s Chodovem Staňková. Překvapí "pitíčkem"?

Šárka Staňková zvolila na superfinále netradiční nádobu na pití | foto: Barbora Reichová/Český florbal

V play-off patřila k hlavním tahounkám Vítkovic. Jak sama Šárka Staňková říká, formu načasovala bronzová reprezentantka ze Singapuru ideálně. Teď stojí před dvaadvacetiletou obránkyní poslední výzva před odchodem do zahraničí – pomoci Vítkovicím k titulové obhajobě v superfinále s Chodovem.


Cestu vyřazovacími boji jste započaly čtvrtfinálovým soubojem s Bulldogs Brno. Opět po roce stejná taktika, zvolily jste si nejlépe postavený tým z nabídky a opět hladký postup. Byla to tedy ta ideální příprava do dalších bojů?
Já si myslím, že určitě. Po Brnu jsme sáhly, protože během sezony ukázalo kvalitu. Věřily jsme, že je to tým, který nás dokáže nejlépe připravit do dalších bojů. Myslím si, že se to vyplatilo, splnilo to všechno, co jsme od čtvrtfinále očekávaly.

Semifinále nabídlo ostravské derby, které jste zvládly 4:2 na zápasy. Co hrálo hlavní roli ve váš prospěch?
Série mě hrozně bavila, měla úplně všechno. Často si myslím, že to nebylo úplně o florbale, ale spíše o tom, kdo to lépe zvládne v hlavě, komu vyjde více den. Na naší stranu převážila naše kvalita i hlava, která hrála opravdu velkou roli. Ve finále jsme to zvládly my lépe určitě. V posledních zápasech poté velkou roli hrálo i proměňování šancí. Skvěle nám zachytala brankářka a my jsme trefily, co jsme měly.

Velmi dobrá atmosféra na tribunách, na hřišti to jiskřilo. Pravé městské derby se vším všudy.
Fanouškovská kulisa byla opravdu skvělá. Všichni očekávali žluté peklo, což se splnilo, ale chodilo i velké množství našich fanoušků. Myslím si, že dorazil i kotel hokejových fanoušků Vítkovic, což bylo parádní. Tyhle zápasy byly úplně něco jiného než zápasy v sezoně, moc jsme se na to těšily a splnilo to úplně vše, co jsme očekávaly.

Berete úspěšně zvládnutou sérii jako takový revanš za vyřazení z Poháru Českého florbalu?
Samozřejmě nás mrzelo, že jsme si finále poháru nemohly zahrát, ale na druhou stranu tohle je daleko větší událost. Chtěly jsme jim to vrátit a tentokráte si to užijeme my v O2 areně.

Pro vás osobně se jednalo o skvělé play-off, získala jste patnáct bodů za deset zápasů.
Já jsem ráda, že forma přišla v ideální čas. Dařilo se mi bodově, ale hlavně celkově na hřišti jsem se cítila skvěle, takže doufám, že si to přenesu i do superfinále.

V něm narazíte na Chodov. Co od utkání očekáváte?
Očekávám vyrovnaný zápas od první minuty až do konce. Obecně se čeká opatrný zápas, já si však myslím, že bude padat dost gólů. Chodov má letos hodně silné individuality. Jsou tam mladé hráčky z juniorské reprezentace, na které si musíme dát pozor.

Pro Šárku Staňkovou půjde v neděli o druhé superfinále v kariéře | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice /Pavel Netolička

Superfinále je specifické, rozhodující zápas v největší hale u nás. Může dolehnout nervozita, nebo jste spíše hráčkou, která si to nepřipouští?
Já si troufám říci, že já si nervozitu tolik nepřipouštím. Nicméně superfinále je opravdu hodně specifické, je to velká událost. V loňském roce jsem to pociťovala, nervozita přišla, když jsem viděla, kolik lidí dorazilo. Nervozita ze začátku zápasu určitě byla. Letos se hodně těším, což převažuje nad tím, že bych měla být nervózní. Nemělo by mě to nějak ovlivnit. 

S Chodovem jste v minulosti sehrály řadu klíčových bitev a často jste právě vy slavily. Může to být v hlavě výhoda, že máte proti Chodovu pověstnou vítěznou mentalitu?
V minulosti určitě dokázaly Vítkovice zápasy vyhrát, na druhou stranu letos jsme v obou zápasech s Chodovem prohrály. Věřím tomu, že taková ta vítězná vítkovická mentalita bude hrát roli. V neděli však nebudou žádné výsledky ze sezony či jiných odehraných zápasů hrát roli. Bude se bojovat nanovo a půjde o vše. 

Po sezoně se přesouváte do zahraničí. Je motivace uspět o to větší?
Určitě. Já se tedy snažím na to nemyslet, že odcházím. Řeším pouze superfinále, ale určitě je můj cíl vyhrát titul, než se na nějakou dobu s Vítkovicemi rozloučím. Motivace je tedy o to větší. 

Vy jste známa svým stylovým pitíčkem. Mohou se na to fanoušci těšit opět i v O2 areně?
Nechci říci, že to bude úplně to konkrétní, ale určitě něco připravujeme, tak se fanoušci na něco těšit určitě mohou.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se