Druhý den MČR starších žáků 2024. V semifinále Písek, Litvínov a oba týmy z Brna

Mistrovství ČR starších žáků pokračuje v Mladé Boleslavi druhým hracím dnem. | foto: Jan Vlach / Český florbal

Závěrečný turnaj Mistrovství České republiky starších žáků pokračoval druhým dnem. Sobotní program zahájily čtyři osmifinálové zápasy, jejichž vítězové doplnili ve čtvrtfinále už čtyři jisté postupující z pátečních bojů. Všechny zápasy se hrají v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.

Pátek určil, že přímými postupujícími do čtvrtfinále play-off jsou Pardubice, Písek, Hattrick Brno a Bulldogs Brno. Tyto týmy vyhrály své základní skupiny a mohly v sobotu dopoledne odpočívat, zatímco zbývajících osm družstev čekalo osmifinále.

Rozpis zápasů a výsledky druhého dne MČR starších žáků (sobota 4. května)

Osmifinále

Stejně jako v pátek, i druhý hrací den zahájil spolupořádající tým. Mladá Boleslav se nenechala vykolejit úvodním inkasovaným gólem v oslabení a osmifinále proti Skutči ovládla jednoznačně 13:2.

Jasný byl i druhý osmifinálový souboj, ve kterém si místenku mezi osmi nejlepšími zajistil Litvínov na úkor plzeňských Goril (7:1).

Bohemians po první třetině s Havířovem ztráceli, ale nakopnul je vyrovnávací gól na 1:1 vstřelený čtyři vteřiny po začátku druhé třetiny. Pražané zvítězili 6:2.

Poslední místo mezi elitní osmičkou si zajistily Vítkovice, které porazily Liberec 5:2.

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - FbC Skuteč (utkání P13) 13:2 ONLINE | VIDEO
SK Bivoj Litvínov - FBŠ Gorily Plzeň (P14) 7:1 ONLINE | VIDEO
FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - 1. SFK Havířov (P15) 6:2 ONLINE | VIDEO
FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice (P16) 2:5 ONLINE | VIDEO

Čtvrtfinále

Boleslavský tým přišel o svůj medailový sen ve čtvrtfinále, ve kterém byl nad jejich síly Písek. Jihočeši si vybojovali klíčové vedení 3:0 a navzdory závěrečnému náporu domácích si postup pohlídali, tečku zápasu dali trefou do prázdné brány na 4:2.

Ve druhém čtvrtfinále se prosazoval pouze Litvínov a raduje se z postupu mezi čtyři nejlepší po vítězství 4:0 nad Pardubicemi.

Bohemians utekla první třetina souboje s Bulldogs, brněnský tým po 10 minutách vedl už 5:1. Pražané ve druhé části zdramatizovali vývoj a dostali se na jednobrankový rozdíl, ale v závěrečné desetiminutovce už skórovali jen Bulldogs, vyhráli 8:4 a čekají je boje o medaile.

Čtveřici semifinalistů zkompletoval druhý zástupce z Brna. Hattrick měl utkání proti Vítkovicím pevně ve svých rukou a ovládl jej 8:2.

FbC Písek - Předvýběr.CZ Florbal MB Black (P17) 4:2 ONLINE | VIDEO
SOKOLI Pardubice AKADEMIE - SK Bivoj Litvínov (P18) 0:4 ONLINE | VIDEO
Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 (P19) 8:4 ONLINE | VIDEO
FBŠ Hummel Hattrick Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice (P20) 8:2 ONLINE | VIDEO

Zápasy o umístění

Týmy Skutče a Havířova si sobotními večerními výhrami zajistily nedělní vzájemný souboj o 9. místo, zatímco Plzeň se s Libercem utkají o to, jak se seřadí na 11. a 12. pozici.

O pátou příčku budou bojovat Vítkovice s Bohemians a o sedmou si to rozdají Mladá Boleslav s Pardubicemi, což bude repríza souboje ze základní skupiny.

FbC Skuteč - FBŠ Gorily Plzeň 7:5 ONLINE | VIDEO
1. SFK Havířov - FBC Liberec 5:4 po nájezdech ONLINE | VIDEO
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:7 ONLINE | VIDEO
2SOKOLI Pardubice AKADEMIE - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 1:5 ONLINE | VIDEO