Vítkovice roznesly Třinec. Maroszová zapsala sedm bodů!

Vítkovice po brance Třinci | foto: 1.SC TEMPISH Vítkovice

ČEZ Extraliga měla v pondělí v programu jednu dohrávku, kterou na půdě Vítkovic obstaraly florbalistky Třince.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Intevo Třinec 13:2 (4:0, 6:1, 3:1)

Vítkovice si ve večerním utkání proti Třinci otevřely střelnici a již ve 20. minutě vedly o čtyři branky. Svůj gólový příděl nezastavily ani po první přestávce a pět minut po začátku druhé třetiny si hostující celek byl nucen vzít oddechový čas. V tu dobu už ale rytířky vedly 8:0 a z duelu se pomalu stával debakl. Poprvé se Třinec zvládl prosadit až ve 32. minutě, kdy se trefila Klára Portešová a snížila na 1:9. Ve třetí periodě se už zápas pouze dohrával a na další branku třinecké Kláry Portešové odpověděly domácí florbalistky přímým hattrickem Venduly Maroszové. Ta v tomto duelu zapsala neuvěřitelných sedm kanadských bodů (5+2) a stala se tak hrdinkou zápasu.

Branky: 9. Kubalčíková, 15. Kangas, 17. Seevaldová, 20. Maroszová, 22. Seevaldová, 23. Matýsková, 26. Klvačová, 26. Rybičková, 32. Beránková, 39. Maroszová, 46. Maroszová, 49. Maroszová, 56. Maroszová - 32. Portešová, 56. Portešová. Rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 129. Zásahy brankářek: Viktorie Karasová 10 - Martina Szwanczarová 8, Dagmar Šteglíková 12. MATCH CENTER